Buxarest şəhərində təşkil olunmuş “Səfirliklər Festivalında” Azərbaycan da təmsil olunmuşdur
01-05 sentyabr 2015-ci il tarixində Rumıniyada fəaliyyət göstərən “ESCU” Assosiasiyası və Rumıniya Xarici İşlər Nazirliyi tərəfindən Səfirliklər Festivalı təşkil olunmuşdur. 50-dən çox Səfirliyin iştirakı ilə 4 gün ərzində Buxarest şəhərinin 3 müxtəlif yerində keçirilmiş tədbirdə şəhər sakinləri və gələn qonaqlar ölkələrin tarixi, mədəniyyəti, incəsənəti, turizmi ilə daha yaxında tanış olma imkanları əldə etdilər.
Cari ilin sentyabr ayının 04-05 tarixlərinə sözügedən tədbir çərçivəsində Buxarest şəhərinin 4-cü sektorunda yerləşən “Tineretului” parkında açıq havada Səfirliklər sərgisi təşkil edilmişdir. Sərgidə AR-in Rumıniyadakı Səfirliyi tərəfindən Azərbaycan guşəsi yaradılmışdır. Guşədə Azərbaycana dair kitablar, broşürlar, ölkəmizin turizm potensialını əks etdirən nəşrlər, həmçinin Azərbaycan suvenirləri festival iştirakçılarının diqqətinə təqdim olunmuş və ölkəmiz barədə geniş məlumatlar verilmişdir.

Stand representing the Republic of Azerbaijan at the Embassies Festival
The Embassy of the Republic of Azerbaijan in Romania took part at the Embassies Festival organized by the “ESCU” Association and the Ministry of the Foreign Affairs of Romania, which was held on 1-5 September 2015 in various locations of Bucharest city. During the festival stand representing the Republic of Azerbaijan was created, where the visitors could obtain more information about history, culture, art, literature and tourism potential of the country.
The Embassies Festival is a gateway to other cultures and event dedicated to experience the authentic music, dance, food, film, and art of plentiful distinctive nations, along with a rare behind-the-scenes look into the embassies’ life. Conceived as a series of practical lessons about various cultural landscapes, the program has a very profound educational component, focusing on the following artistic areas: visual arts (painting, graphics, sculpture, installations, photography and film), music, dance, fashion and product design, urban culture, theatre, artisanal, specific and traditional food & drink.