Buxarestdə ümummilli lider Heydər Əliyevin vəfatının 13-cü ildönümü ilə əlaqədar anım mərasimi keçirilmişdir
2016-cı ilin 12 dekabr tarixində Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin vəfatının 13-cü ildönümü ilə əlaqədar Buxarest şəhərinin mərkəzində yerləşən Tey Parkı-Heydər Əliyev Xiyabanında anım mərasimi keçirilmişdir.
Anım mərasimində Azərbaycan Respublikasının Rumıniyadakı Səfirliyinin, “SOCAR Petrolium SA” şirkətinin nümayəndələri, Qara Dəniz-Xəzər Dənizi Tərəfdaşlığı və Əməkdaşlığı üzrə Beynəlxalq Fondun əməkdaşları, Rumıniya-Azərbaycan Dostluq Cəmiyyəti, Rumıniya-Azərbaycan İkitərəfli Sənaye və Ticarət Palatası, Rumıniya-Azərbaycan Mədəniyyət və Gənclər Assosiasiyası İdarə Heyətinin üzvləri, Rumıniyada yaşayan və təhsil alan azərbaycanlılar, KİV nümayəndələri  iştirak etmişlər.
Mərasimdə ulu öndərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmiş, büstü önünə əklillər qoyulmuşdur.

Commemoration ceremony on the occasion of the 13th anniversary of the death of the national leader of the Republic of Azerbaijan Heydar Aliyev was organized in Bucharest city
On 12 December 2016 date was held a commemoration ceremony by the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Romania dedicated to 13th anniversary of passing away to eternity of the national leader of the Azerbaijani nation Haydar Aliyev at the Tei parc – Heydar Aliyev avenue located in Bucharest city.
At the commemoration ceremony were participating representative of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Romania, “SOCAR Petrolium SA” company, board members of the Azerbaijan – Romania Friendship Association, Romania – Azerbaijan Bilateral Chamber of  Commerce and Industry, Romania – Azerbaijan Cultural and Youth Association, citizens of Azerbaijan living and studying in Romania.
During the ceremony the guests left carnations to Haydar Aliyev’s monument and a moment of silence was observed.