Azərbaycan Respublikasının Rumıniyadakı Səfiri Hüseyn Nəcəfov Rumın-Amerikan Universitetinin rektoru Ovidiu Folcut ilə görüşmüşdür.
2019-cu ilin 03 dekabr tarixində Azərbaycan Respublikasının Rumıniyadakı Fövqəladə və Səlahiyyətli Səfiri Hüseyn Nəcəfovun Buxarest şəhərində fəaliyyət göstərən Rumın-Amerikan Universitetinin rektoru c-b Ovidiu Folcut ilə görüşü keçirilmişdir. Görüşdə universitetin Asiya tədqiqatlar departamentinin direktoru Şerban Georgesku və icraçı direktoru Diana Peca da iştirak etmişlər.
Görüş zamanı Azərbaycan ilə Rumıniya arasında təhsil sahəsində əlaqələrin hazırkı vəziyyəti barədə fikir mübadiləsi aparılmış, iki ölkənin ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə edilmişdir.

Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Romania Dr. Huseyn N. Najafov met rector of Romanian-American University Dr. Ovidiu Folcut.
On 3rd of December 2019 Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Romania Dr. Huseyn N. Najafov met Dr. Ovidiu Folcut, Rector of Romanian-American University. The Director of the Department of Asian studies of University Mr. Sherban Georgesku and Executive Director Ms. Diana Peca also participated in the meeting. During the meeting parties exchanged views on the current state of bilateral relations between Azerbaijan and Romania in the field of education and discussed the perspectives of cooperation between higher education institutions of two countries.