ELAN - 74-cü Beynəlxalq Astronavtika Konqresi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gəlmək istəyən əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi barədə məlumat.
74-cü Beynəlxalq Astronavtika Konqresi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gəlmək istəyən əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi barədə məlumat
-
74-cü Beynəlxalq Astronavtika Konqresi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələn əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2023-cü il sentyabrın 20-dən oktyabrın 7-dək Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza ala bilərlər.
Viza verilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri əsas hesab edilir:
74-cü Beynəlxalq Astronavtika Konqresinin beynəlxalq təşkilatçısı olan Beynəlxalq Astronavtika Federasiyasının müvafiq qaydalarına uyğun olaraq elektron qeydiyyat sistemi vasitəsilə qeydiyyatdan keçməni təsdiq edən sənəd;
74-cü Beynəlxalq Astronavtika Konqresi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində “Azərbaycan Respublikasının Kosmik Agentliyi (Azərkosmos)” publik hüquqi şəxsin rəsmi dəvət məktubu.

ANNOUNCEMENT - Information on Visa Procedures for foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan regarding the 74th International Astronautical Congress.
Information on Visa Procedures for foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan regarding the 74th International Astronautical Congress:
• Foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan to participate in the 74th International Astronautical Congress (IAC) will be able to obtain visa upon arrival at the international airports of the Republic of Azerbaijan from September 20 to October 7, 2023.
One of the following documents can be considered a basis for visa issuance:
1. A document confirming registration through the electronic registration system in accordance with the relevant regulations of the International Astronautical Federation (IAF), the international organizer of the 74th International Astronautical Congress;
2. An official invitation letter of the public legal entity “Space Agency of the Republic of Azerbaijan (Azercosmos)” under the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan.