7 fevral 2024-cü il tarixində Azərbaycanda keçirilən növbədənkənar prezident seçkiləri başa çatmışdır.
7 fevral 2024-cü il tarixində Azərbaycanda keçirilən növbədənkənar prezident seçkiləri ilə əlaqədar AR-in Rumıniyadakı səfirliyində 19 saylı Nərimanov 1-ci seçki dairəsinin 41-ci seçki məntəqəsi yaradılmışdır.
Məntəqədə səfirliyin konsulluq qeydiyyatında duran 66 nəfərin - Rumıniyada məskunlaşmış, təhsil alan və ya uzunmüddətli xarici ezamiyyətdə olan Azərbaycan vətəndaşlarının azad, demokratik və şəffaf şəkildə səsvermə hüquqlarının təmin olunması üçün bütün zəruri şərait yaradılmışdır. Seçki məntəqəsində səsvermə yerli vaxtla saat 8:00-da başlamış və 19:00-da başa çatmışdır. Səsvermə prosesi Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasına, Seçki Məcəlləsinə və bu sahədəki digər qanunvericilik aktlarına uyğun aparılmışdır. Səsvermə prosesi seçicilərin yüksək fəallığı ilə başa çatmış, seçkidə davamiyyət 88 % təşkil etmişdir.

The early presidential elections held in Azerbaijan on February 7, 2024 have been completed.
In connection with the early presidential elections held in Azerbaijan on February 7, 2024, the 41st polling station of Narimanov 1st electoral district No. 19 was established at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Romania.
In the polling station, all necessary conditions were created to ensure the free, democratic and transparent voting rights of 66 people who are registered in the consular section of the embassy. Voting at the polling station started at 8:00 a.m. local time and ended at 7:00 p.m. The voting process was conducted in accordance with the Constitution of the Republic of Azerbaijan, the Election Code and other legislative acts in this field. The voting process ended with 88% high voter turnout.