Poçt rabitəsi sahəsində Avropa Ticarət Assosiasiyası – "PostEurop"un hər il təşkil etdiyi poçt markası müsabiqəsində Azərbaycan “Milli Arxeoloji Kəşflər. Qobustan” adlı xatirə markası ilə təmsil olunur
Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən "Azərpoçt" MMC-nin üzərində Qobustan qayaüstü təsviri olan poçt markası beynəlxalq müsabiqədə iştirak edir.
Poçt markasının dizayneri Günel İsgəndərovadır.
Ənənəvi müsabiqə Avropanın beynəlxalq dövlət poçt operatorları asossiasiyası olan “PostEurop”un internet səhifəsində keçirilir.
Mövzusunu “PostEurop”un marka və filatelistlər üzrə işçi qrupunun təyin etdiyi müsabiqənin builki mövzusu "Milli Arxeoloji Kəşflər"dir.
Mayın 9-dan sentyabrın 9-na qədər keçirilən müsabiqədə sadəcə identifikasiya simvolu ilə xüsusi poçt markaları nəşr etmək hüququna malik olan “PostEurop”un üzv ölkələrinin milli poçt operatorları iştirak edir.
Səs vermək üçün https://europastamps.eu/europa2025 saytına daxil olaraq “vote for” xanasından Azərbaycanı seçir, sonra isə müvafiq xanalara adınızı, soyadınızı, elektron poçt ünvanınızı və yaşadığınız ölkəni qeyd etməklə “submit” düyməsini sıxırsınız.

Azerbaijan is represented by the commemorative stamp “National Archaeological Discoveries. Gobustan” in the annual postage stamp competition organized by the European Association of Public Postal Operators
A postage stamp with the image of the Gobustan rock carvings is participating in an international competition. It is made by "Azerpost" LLC operating under the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan.
The designer of the postage stamp is Gunel Isgandarova.
The traditional competition is held on the website of "PostEurop", the international association of state postal operators in Europe.
The theme of the competition, determined by the "PostEurop" working group on stamps and philatelists, is "National Archaeological Discoveries".
The competition, held from May 9 to September 9, is attended by national postal operators of "PostEurop" member countries that have the right to issue special postage stamps with a special identification symbol.
To vote, visit https://europastamps.eu/europa2025 , select Azerbaijan from the "vote for" box, then enter your first name, last name, email address, and country of residence in the appropriate boxes and click the "submit" button.