Rumıniyanın paytaxtı Buxarest şəhərində Azərbaycan və Rumıniya Hökumətləri arasında ticarət-iqtisadi əlaqələr və elmi-texniki əməkdaşlıq üzrə Müştərək Komissiyanın 7-ci iclası keçirilib.
Cari ilin 24-25 may tarixlərində Rumıniyanın paytaxtı Buxarest şəhərində Azərbaycan və Rumıniya Hökumətləri arasında ticarət-iqtisadi əlaqələr və elmi-texniki əməkdaşlıq üzrə Müştərək Komissiyanın 7-ci iclası keçirilib. Komissiyanın Azərbaycan tərəfindən həmsədri, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilk öncə Tey Parkına gələrək Ümummilli Lider Heydər Əliyev büstü önündə gül dəstələri düzüblər.
Səfər çərçivəsində nazir Sahil Babayevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin Rumıniyanın Baş naziri Nikolae-Yonel Çuke, Deputatlar Palatasının sədri İon-Marçel Çolaku, Baş nazirin müavini, nəqliyyat və infrastruktur naziri Sorin-Mihay Qrindyanu, əmək və sosial həmrəylik naziri Marius-Konstantin Budai, energetika naziri Virgil-Daniel Popesku və iqtisadiyyat naziri Florin Marian Spataru ilə görüşləri keçirilib.
Habelə, iclas çərçivəsində iki ölkənin sahibkarlarının iştirakı ilə Rumıniya-Azərbaycan biznes forumu təşkil olunub.

The 7th meeting of the Joint Commission on trade-economic relations and scientific-technical cooperation between the Governments of Azerbaijan and Romania was held in Bucharest, the capital of Romania.
On 24- 25 May 2023, the 7th meeting of the Joint Commission on trade-economic relations and scientific-technical cooperation between the Governments of Azerbaijan and Romania was held in Bucharest, the capital of Romania. Firstly, the delegation led by Mr. Sahil Babayev, the co-chairman of the commission, minister of labor and social protection of the population , visited "Heydar Aliyev Alley" located in Tei Park and laid flowers in front of the bust of National Leader Heydar Aliyev.
Within the framework of the visit, the delegation headed by Minister Sahil Babayev hold meetings with Mr. Nicolae Ciucă, the Prime Minister of Romania, Mr. Ion-Marcel Ciolacu, President of the Chamber of Deputies, Mr. Sorin Mihai Grindeanu, Deputy Prime Minister, Minister of Transport and Infrastructure, Mr. Marius-Constantin Budăi, Minister of Labor and Social Solidarity, Mr. Virgil-Daniel Popescu, Minister of Energy and Mr. Florin Marian Spătaru, Minister of Economy.
Moreover, within the framework of the meeting, a Romanian-Azerbaijani business forum was organized with the participation of entrepreneurs from the two countries.